loader
banner
Центр слуху. Безкоштовні Консультації зі спеціалістом
drive02

Види слухових апаратів

У цьому розділі ми розповімо вам про те, які бувають слухові апарати і чому один апарат може коштувати відносно дешево, а другий дуже дорого, хоча виглядають вони абсолютно однаково. Нижче ми поговоримо про наступне:

Низькоякісні підсилювачі звуку

і чому ми нікому не радимо їх використовувати;

Якісні слухові апарати

І чому варто трохи переплатити, але зупинитись саме на одному з таких.

Низькоякісні підсилювачі звуку

Це дешеві, як правило китайські, прилади, зовні схожі на класичні або внутрішньоканальні слухові апарати. Їх схожість із нормальними, якісними пристроями цим і обмежується.

Дуже часто розповсюджувачі намагаються продавати їх по телефонам. Дехто навіть ходить по квартирах. Їхню рекламу можна зустріти в телемагазинах і навіть в інтернеті на сумнівних ресурсах, що мають до цієї теми дуже віддалене відношення. Завдяки низькій ціні їх дуже часто намагаються продати пенсіонерам чи людям, котрі обмежені у коштах. Ми не рекомендуємо такі підсилювачі звуку.

Та ось чому:

низькоякісний підсилювач звуку
Незрозуміла начинка

Будь-який навіть найдешевший слуховий апарат збирається з перевірених комплектуючих. При їх початковому налаштуванні використовують усереднену аудіограму, отриману при тестуванні кількох тисяч людей, що слабо чують. Саме тому слухові апарати правильно виконують свої функції.
За яким принципом налаштовувалась електроніка в дешевих підсилювачах звуку - таємниця, вкрита мороком. Цілком можливо, що при використанні такого приладу ви почнете втрачати слух ще швидше.

Низька якість

І ще трохи про начинку. Зміст китайської електроніки - не менша загадка для будь-якого інженера. Одне відомо точно: її якість - огидна. Наш досвід показує, що такі підсилювачі звуку дуже часто виходять з ладу вже через місяць після покупки.

Відсутність гарантії та неремонтопридатність

Продавці цих пристроїв ніколи не чули, що таке гарантія. А ні про який ремонт не може бути й мови через використання незрозумілих комплектуючих. При поломці пристрій відправляється у відро для сміття.

Висновки

Так, подібні підсилювачі звуку мають привабливу ціну, на що і напирають настирливі продавці. За цю ціну ви отримаєте пристрій незрозумілого змісту, який може не відпрацювати і місяця. Не кажучи вже про те, як носіння цього підсилювача може позначитися на вашому слуху. Ми негативно ставимося до подібних підсилювачів звуку і вкрай не рекомендуємо їх використовувати.

drive02
Види слухових апаратів

Види слухових апаратів

Основні види апаратів можна умовно розділити на кілька типів. Нижче ми докладніше ознайомимося з кожним із них.

Види слухових апаратів

По типу обробки звуку

Аналогові

Якщо не заглиблюватися в технічні деталі, цей метод обробки звуку використовувався одним із перших. Такі апарати можна порівняти зі старим магнітофоном: злегка застаріла, але все ж таки надійна і перевірена часом технологія.

fancybox

Цифрові

Принцип цифрової обробки звуку також використовується давно і дуже широко, проте в слухових апаратах став застосовуватися пізніше. Такий слуховий апарат можна порівняти із сучасним музичним плеєром.

fancybox

Рекомендації

Не варто зациклюватись на подібних технічних особливостях. Слух кожної людини - індивідуальний, як і його втрата. Тому варто вибрати слуховий апарат, в якому вам більш комфортно, незалежно від його начинки.

fancybox
Види слухових апаратів

По типу налаштування

Непрограмовані

Ці апарати вважаються бюджетнішими. В їхнє налаштування закладається усереднена аудіограма певної кількості людей з порушеннями слуху. Як правило, вони не мають додаткових регулювань, крім збільшення гучності та деяких інших режимів, які зараз майже не використовуються.

fancybox
Програмовані

Дані апарати мають куди більший функціонал і завдяки тонким налаштуванням дозволяють дуже точно налаштовувати їх під індивідуальну втрату слуху кожної людини. Можливості таких СА залежать від ціни: від відносно бюджетних моделей до космічних апаратів, здатних покрити будь-яку втрату слуху і які дозволяють працювати навіть музикантам.

fancybox
Рекомендації

Вибір по цьому типу вже набагато важливіший. Тут, перш за все, варто відштовхуватися від ваших фінансових можливостей і шукати компроміс. Якщо вони це дозволяють, то однозначно варто вибрати програмовані моделі, адже вони не тільки дозволяють налаштувати апарати під вашу втрату слуху, але і домогтися розбірливості мови.

fancybox
Види слухових апаратів

По типу носіння

Завушні

Це найпопулярніший тип корпусу. Говорячи 'слуховий апарат' ми зазвичай маємо на увазі саме його. Як ви зрозуміли з назви, носиться за вухом. Мінус у цих апаратів лише один: він досить помітний. Плюсів куди більше: довше час роботи, зручна заміна вкладишів, довговічність при правильному догляді та вище ремонтопридатність у разі поломки.

fancybox
Внутрішньоканальні

Ці слухові апарати виготовляються виключно на замовлення. Їхня особливість у тому, що корпус виготовляється за формою вушного проходу пацієнта, яка у кожного індивідуальна. Ці апарати як навушник - стороннім людям вони будуть майже непомітні. Це їхній головний плюс. Але й мінусів теж вистачає: потрібно часто міняти елементи живлення і такий апарат швидше забивається вушними виділеннями, через що його слід віддавати на профілактику.

fancybox
Рекомендації

Тут знову ж таки все залежить від переваг клієнта. Людям, які не хотіли б афішувати втрату слуху, варто розглянути варіант внутрішньоканального слухового апарату з урахуванням усіх факторів. Також варто пам'ятати, що такі апарати зазвичай трохи дорожчі за завушні через індивідуальне виготовлення корпусу. В інших випадках варто зупинитись на класичному вигляді корпусу.

fancybox
про що важливо пам'ятати

Що потрібно кожному слуховому апарату?

Центр Слуху. Слухові апарати та додаткові матеріали
Елементи живлення

У народі звані 'батарейками'. Слухові апарати не можуть працювати на повітрі, тому пам'ятайте, що у вас завжди повинен бути запас батарейок, щоб цей момент не застав вас зненацька. Кожен слуховий апарат використовує певну модель елементів живлення (бувають ZA10, ZA312, ZA13, ZA675). Ми обов'язково розповімо вам про це при покупці.

Вкладиші

Усі завушні моделі є слуховими апаратами повітряного типу. Це означає, що для їхньої правильної роботи не повинно бути розривов між ріжком та вушним проходом. Насправді це означає, що вам потрібні вкладиші певного розміру, які ми допоможемо вам підібрати. Рекомендуємо також мати кілька штук про запас, оскільки згодом вкладиші твердніють і перестають виконувати свою функцію.

Відсутність вологи

Не забувайте, що ви маєте справу з електронним пристроєм. Отже під дощ з апаратом краще не потрапляти, а також не відвідувати ванну кімнату. Про це також варто пам'ятати у літні спекотні дні та на морозі. Як конденсат осідає на окулярах, так само він може проникнути і в корпус, а це згодом зіпсує електроніку.

Бережливе ставлення

Незважаючи на те, що корпус слухових апаратів виготовляється з досить міцного пластику, варто пам'ятати, що всі з'єднання та й апарат в цілому - річ досить крихка. Поводьтеся з ним акуратно і він прослужить вам довгі роки.

Залишились питання?

Вивчіть додаткові розділи, в них, напевно, знайдеться відповідь.

fancybox

Центр Слуху

Повернутися на сторінку Центру Слуху та ознайомитись з послугами та перевагами;

Докладніше
fancybox

Часті питання

Є питання загального характеру? Тоді цей розділ для вас;

Докладніше
fancybox

Контакти

Тут додати нічого. За посиланням нижче вся інформація, що вас цікавить.

Докладніше
Наші партнери

Тільки найкраща якість від відомих брендів